ART / Misc. paintings / Oljetryck 4343455
*
nr 434 3455
Oljetryck
Lenght: ()
Maria & Jesus, 60x55
Estimate:
300
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday October 23 2006
at 16:32:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/10 19:22:39
1
300 kr
17/10 12:43:12
2
350 kr
19/10 23:20:09
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesus oljetryck
-
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:57
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 20:26
*
Oljetryck
nr 434 3455
Oljetryck
Lenght: ()
Maria & Jesus, 60x55
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday October 23 2006 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/10 19:22:39 | 1 | 300 kr |
17/10 12:43:12 | 2 | 350 kr |
19/10 23:20:09 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesus oljetryck
-
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 18:57 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
in 10 days
1 juli at 20:26